Сликата на Адолф Хитлер од 1913 година продадена за 32.000 евра!

31 јануари, 20120
tcnh342

Сликата на Хитлер од 1913 година била ставена на аукција и била продадена за 32.000 евра.

На продажба сликата ја ставила аукциската куќа Дарте од Словачка. Нитлеровата слика го покажува одразот на месечината во морето.

Сликата која се вика Maritime Nocturno, која во 1913 година ја н асликал Хитлер достигнала цена од 32.000 евра. Почетната цена за сликата била 10.000 евра, а аукцијата била организирана само за ВИП клинети.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber