Случајно се обесил додека глумел во претстава!

24 април, 20120
60610847

27 годишниот бразилски актер Таиго Климек во представата го глумел ликот на Јуда и неговото самоубиство.

Претставата се играла во бразилскиот град Итараре, оддалечен околу 300 километри од Сао Паоло. Младиот актер го глумел самоубиството на Јуда, а никој од актерската екипа не забележал дека глумата се претворила во трагедија.

Колегите и публиката мислеле дека се работи за добра глума, но по 4 минути колегите сфатиле дека нешто не е во ред. Веднаш била повикана брза помош, но било предоцна. Полицијата го истражува случајот, но изгледа дека чворот на јажето бил погрешно заврзан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi