Софија Вергара спасила живот на пијана жена!

10 јануари, 20120
sofia

Откако и го спасила животот на една жена пред ноќен клуб во Лас Вегас минатата недела, актерката Софија Вергара конечно одлучи за медиумите да прозбори за својот херојски потфат.

Всушност, напозната жена паднала пред ноќниот клуб, околу 3 часот по полноќ на Нова година, а Софија побрзала за да и помогне и веднаш повикала брза помош. “Таа жена премногу испила. Знаете, тоа е Лас Вегас, беше Нова година”, изјавила Софија.

Актерката во обој случај постапила инстиктивно, штом ја повикала брзата помош истрчала во клубот по својот роднина кој е доктор, па веднаш приметиле дека жената повеќе не дава знаци на живот. Останале до неа и ја дочекале брзата помош. Лекарите велат дека Софија и го спасила животот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber