Сонцето денес ќе ја бомбардира Земјата со радијација!

24 јануари, 20120
137762

Сонцето ќе ја бомбардира Земјата со радијација која била предизвикана од најголемата бура во последните шест години, соопштила американските експерти.

Експолозијата на сончевата енергија се случила во неделата и ќе ги погоди три дела од Земјата, а како најголем проблем ќе претставува радијацијата.

Таа може да ја наруши работата на сателитите и астронаутите во вселената, но може да предизвика проблеми во комуникацијата на авионите.

Сепак, оваа бура по количината на радијацијата е најсилната од мај 2005 година.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cSuiAGfBaHk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber