Спектакуларниот огномет во Сиднеј

1 јануари, 20120
sidnej

Огнометот кој традиционално се одржува во Сиднеј траеше 12 минути а го гледааа повеќе од милион луѓе. Градоначалникот на овој град Кловер Мур изјавил дека градските власти секоја година се трудат прославата да биде подобра од предходната. Австралијанците се првите кои влегуваат во новата година.

httpv://www.youtube.com/watch?v=sU71K1Fjs5Y

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber