Спектакуларните сончеви острови кои се на продажба

16 април, 20120
mi9

Имагинативно, веќе стана секојдневие барањето да се најдеме на некое место каде што ќе заборавиме на грижите. Реално, тоа изгледа фикција… Но, како и да е ако одлучите да побегнете со куферот во една, а  заштедата во друга рака, еве каде можете да отидете:

1. Nautilus Island ( Mаine, САД )

Големина: (153 780.544 m2)

Цена: 10.035 фунти неделно

Што нуди: Згради стари неколку векови, слики на локални уметници, тениски терен, виноград, можност за  изнајмување брод со капетан…

2. Buck Island ( British Virgin Islands )

Големина: (174 014.826 m2)

Цена: по договор

Што нуди: Базен, плажи, прекрасен поглед, пејзажни градини, бројно население, мала оддалеченост од Тортола.

3. Cousine Island ( Сејшели )

Големина: ( 250 905.098 m2 )

Цена: 9810 фунти неделно

Што нуди: Џакузи, вили на 30 метри од плажата, огромни соби, бар, библиотека, просторија за вечера, можност за  превоз со хеликоптер.

4. Jonathan Island ( Rhode Island, САД )

Големина: ( 11 290.7294 m2)

Цена: 3.136 фунти неделно

Што нуди: Шуми и помали песочни плажи, соби од преку 100 метри квадратни, кајакарење, опрема за риболов.

5. Melody Key ( Флорида, САД )

Големина: ( 22257. 7103 m2)

Цена: 9.407 фунти неделно

Што нуди:  Неодамна е реновиран, има соларен погон, соба за 10 луѓе, спа, достапен е за венчавки.

6. Pumpkin Island ( Австралија )

Големина: (72 843. 4166 m2 )

Цена: 7.407 фунти неделно

Што нуди: Прекрасен пејзаж, еколошки е прифатлив, прима до 30 луѓе

7. Republic Island ( Michigan, САД )

Големина: ( 8 093.71284 m2 )

Цена: 345 фунти неделно

Што нуди: Островот на реката Michigamme, погоден за риболов, колиби со камини, во цената е вклучено возење со кану и бродови.

8. Royal Belize ( Белиз )

Големина: ( 30 351.4232 m2 )

Цена: Непозната

Што нуди:преубава водена површина, совршена за пливање, остатоци од цивилизацијата на Маите, 30 минутно возење со брод.

9. Sapibenega ( Панама )

Големина: ( 10 117.1411 m2 )

Цена: 1.050 фунти неделно

Што нуди: еколошки е прифатлив, има два ресторани, 13 колиби, излети во племенските села, погодно подрачје за набљудување птици.

10. Spectacle Island ( Маine, САД )

Големина: ( 16. 187. 4257 m2 )

Цена: 3.764 фунти неделно

Што нуди: риболов, модерно сместување, џакузи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber