Среќна и вредна тинејџерка! Освоила 1,3 милиони фунти и продолжила да работи на две места!

11 јануари, 20120
23e3

Тинејџерката од Англија која продолжла да работи на двете работни места и покрај фактот дека освои 1,3 милиони фунти на лотарија.

Eloise Hutchinson (19) купила тикет бидејќи сметала дека ако осови пари тоа е добар старт да  ја започне новата година.

„Моето момче го провери тикетот и ми рече дека ги имам сите бројки. Незнаев колку се тоа пар, па ја прашав мајка ми. Таа неможеше д поверува“ , изјавила среќната тинејџерка.

„Сега можам да си купам куќа и да си го заменам автомобилот. Би сакала да одам на одмор во Јамајка. Но и покрај добивката, јас продолжувам да си работам две работи. Парите само ќе ми го олеснат животот“,  изјавила младата девојка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber