Таа го преживеала бродоломот на крузерот Конкордија, а баба и Титаник!

19 јануари, 20120
gb80

Валентина Капуано (30), една од преживеаните патници од крузерот Коста Конкордија, има една посебна приказна, бидејќи нејзината баба на 14 април 1912 година го преживеала потонувањето на Титаник.

Валентина често ја слушала приказната на баба си за тонењето на бродот Титаник.

„Беше страшно, како да се повторува истата приказна, бев преплашена“, изјавила младата жена по потекло од Наполи.

„Се уште сум потресена, преживав, но целата приказна ме вознемирува и од време навреме имам такихардија и сум многу вознемирена“, изјавила Валентина.

На Коста Конкордија бродот кој заринка во близина на Тоскана, бил и нејзиниот вереник и неговиот брат со девојката.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber