Тајландско пилешко кари

6 мај, 20120
пилеско со кари

Карито во прав, можете да го замените со толчената лута пиперка, а кокосовото млеко, со кравјо во кое се проварува кокосовото брашно.

 

Потребни состојки:

  • 175 шампињони, само капиците
  • 6 – млад кромид
  • 4 пилешки стека, без коски и кожа(4×125гр)
  • 1- лажица маслиново масло
  • 4лаж. Кари во прав
  • 150мл. вода
  • 400мл.кокосово млеко
  • Сол, бибер

 

Начин на подготовка:

Исчистете ги печурките, избришете ги со хартиена салвета, а потоа исечете ги на четвртинки.

Отстранете го коренот и темните листови од кромидот.

Исечете дијагонално на парчиња од 5мм.

На даска за сечење, со остар нож исечете го на парчиња пилешкото во големина од еден залак.

Во тава загрејте 1лажица зејтин и 4лаж. кари во прав, па додадете го пилешкото и пржете со константно мешање 2мин.

Налејте вода, соја сос, млеко, добро мешајте и оставете да се провари на средна температура.

Замешајте ги печурките, кромидот, сол, бибер, по вкус, па полека варете 8мин. Додека не се свари пилешкото.

Пилешкото послужете го топло со ориз…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber