Таљатели со шарен бибер

12 декември, 20120
recept

Потребни состојки:

  • 500мл павлака за готвење
  • пакување таљатели
  • 2 пилешки стекови
  • сол
  • шерен бибер
  • малку путер

Начин на подготовка:

Таљателите сварете ги во солена вода. Пилешкото добро посолете го и на загреан путер испржете, внимавајте да не изгори, треба да остане сочно и меко. Таљателите исцедете ги, прелијте со павлака која сте ја зачиниле со шарен мелен бибер, а пилешкото исечете  го на ситни парчиња и ставете го врз павлаката. Додадете бибер и послужете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit