Те влечат со коњ, телото ти гори, ама важно ќе те има во Гинис

27 март, 20120
ginis vlece

Уште еден навистина чуден Гинисов рекорд – најдолго растојание поминато додека те влечат со коњ додека телото ти гори.

Овој бизарен рекорд му припадна на Халапи Роланд од Кисороши, Унгарија, а беше поставен на 12 ноември 2008 година.

Верувале или не, Роланд успеал да издржи дури 472.8 метри, иако неговата облека горела додека тој бил влечен со јаже врзано за коњ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/