Тенденции за пролет 2012 – теорија на принтови

7 февруари, 20120
2

Во минатогодишните колекции видовме еден тренд кој очигледно и без секаков сомнеж ќе биде доста актуелен и оваа година. Еден тренд со кој треба многу да се внимава. Не затоа што каса, туку затоа што колку што лесно ќе ви се пикне под кожа, толку лесно може и да се претера со него. Животинските принтови ги среќаваме насекаде, од чевли, чанти, облека, буквално се. Многубојни и разиграни овие принтови го пренесуваат животинскиот и егзотичен елемент кон градскиот шик.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber