Тестенини со кромид

18 декември, 20120
testenini

Потребни состојки:

  • 400гр печурки
  • 250мл павлака за готвење
  • пакување тестенини
  • 1 мала главица кромид
  • бибер
  • зачини
  • маслиново масло

Начин на подготовка:

Исецканиот кромид пропржете го на малки масло, па додадете ситно исецкани шампињони. Динстајте се заедно и на крајот додадете бибер и посипете со лажичка зачини. Готовите шампињони прелијте ги со павлака и добро помешајте. Сварените тестенини исцедете ги и помешајте со печурките и павлаката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber