Тие живеат во канализација веќе 22 години

6 декември, 20120
7

Поранешен колумбиски зависник од дога Мигел Рестрепо го пронашол своето место под сонцето или подобро кажано под земјата – со жената и кучето веќе 22 години живее во напуштена канализација.

Иако на многумина ќе им биде тешко и од самата помисла на живот на такво место, тие двајца од дупка во земјата за себе си создале дом. Мигел и неговата сакана Марија Гарсија имаат сè што им е потребно – кревет, шпорет, телевизор, вентилатор, па дури и домашно милениче, кучето Блеки.

Нивната “куќичка” e буквално 3×2, а “плафонот” е висок 1,4 метри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber