Топ 12 најскапи автомобили во 2012 – 2013 година

26 декември, 20120
skapi avtomobili

За сите љубители на автомобилите, денешната галерија е вистинско доживување во кое подеднакво ќе уживаат и припадниците на машкиот и женскиот пол. И тоа не било какви, туку најскапите автомобили на светот за 2012 – 2013 година. Кога веќе не можете да ги имате во свој посед, уживајте во галеријата и кажете кој е вашиот фаворит. Добро внимавајте очите да не ви испаднат и од милионите да не ви се заврти во глава!:)


1. Bugatti Veyron Super Sports $2,400,000

2. Aston Martin One-77 $1,850,000

3. Pagani Zonda Cinque Roadster $1,850,000

4. Lamborghini Reventon $1,600,000

5. Koenigsegg Agera R $1,600,000

6. Maybach Landaulet $1,380,000

7. Zenvo ST1 $1,225,000

8. Hennessey Venom GT Spyder $1,100,000

9. McLaren F1 $970,000

10. Ferrari Enzo $670,000

11. Pagani Zonda C12 F $667,321

12. SSC Ultimate Aero $654,400

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit