Трансформација: Карла Бруни од 1987 година, па до денес!!!

13 февруари, 20120
carla-bruni

Првата дама на Франција, Карла Бруни дефинитивно носи титула на најконтроверзна сопруга на претседателот на земјата.

Позранешната манеканка, пејачка хуманитарка, во моментов е во брак со претседателот на Франција, Никола Саркози. За Карла во жолтиот печат многу се пишуваше, се поради нејзиното “бурно минато”, кое пред неколку години е овековечено во неавторизирана биографија на Карла: A Secret Life.

Всушност, авторката на книгата Бесма Лахоури тогаш подигна голема прашина во дипломатските кругови, означувајќи ја Карла како женски Дон Жуан. Провокативната биографија опширно се занимава со детали од љубовните афери, кои италијанската манекенка ги имала со познати мажи, меѓу кои и Мик Џегер и Ерик Клептон.

Во 1987 година, убавата италијанка започнала кариера на топ модел. Од тогаш до денес, значително се променила. Погледнете неколку фотографии од првата дама на Франција. Кога изгледала најдобро?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma