Tushek Renovatio T500

13 мај, 20120
1

Погледнето го последниот објавен автомобил на словенчекиот производител Tushek Supercars, Tushek Renovatio T500. Овој, спортски дизајниран автомобил достигнува максимални брзини до 310 килоемтри на час, а брзина од 100 километри на час, достигнува за 3,7 секунди. Има V8 Audi мотор со 444 коњски сили. Убав и атрактивен автомобил!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi