Убава населба со невообичаени куќи во Швајцарија

16 април, 20120
1

Погледнете ја оваа невообичаена населба дизајнирана од Vetsch Architektur. Во неа има 9 различни дома, а лоцирана е во Диетикон, Швајцарија. Главни елементи се зеленилото и природата. Браво!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi