Вчера почна карневалот во Рио, погледнете како изгледа! :)))

19 февруари, 20120
000

Познатиот карневал кој се одржува во Рио де Жанеиро, Бразил вчера и официјално започна со петдневното славење. Организаторите најавија дека ова ќе биде најголемиот карневал до сега. Покрај 850.000 туристи од целиот свет, се очекува и посетата на познатите ѕвезди како Џенифер Лопез, Ферги, Хју Хефнер и Моника Белучи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma