Велигденска идила во домот на Јелена Карлеуша!

17 април, 20120
3

Карлеуша со семејството  во Дедиње го прославила најголемиот христијански празник во новиот дом од 450 квадратни метри, вреден дури два милиони евра!

Иако Јелена Карлеуша е атеиста, таа пред се поради децата Велигден го прославила на најтрадиционален начин, па така два дена претходно со Атина и Ник ги офарбале јајцата и подготвила се за нејзините деца да уживаат во празничните денови.

Инаку, за неа ова е поволен период, како поради преселувањето во вилата вредна два милиони евра, така и поради успехот на работен план – Јелена го завршува десетиот, јубилеен албум, кој ќе излезе во средината на мај.

И додека Атина и Ник ќе си играат во англиската градинка, во која тргнуваат овие денови, нивната мајка со полна пареа ќе снима спотови за новиот албум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi