Ви ги претставуваме хотелите со најубав поглед на светот !!!

27 март, 20120
la mariposa costarica

Се наоѓате на Вашето работно место и размислувате за далечно бегство ? Со нетрпение го очекувате годишниот одмор? Ако сте тип кој ужива во морето и водните пространства, следниве дестинации гарантирано ќе Ви се допаднат…

Меѓу деветте најубави „ водени “ дестинации со врвни хотели, се наоѓа  Rock House Hotel на Јамајка. Хотелскиот комплекс е сместен на карпи, а под нив се протега прекрасното море.

Gaia Hotel во Костарика, преку преубавата природа овозможува задоволство во разните животински видови, а паралелно со морето, убава глетка создаваат и неверојатните планини.

На калифорнискиот брег се наоѓа еден од најубавите хотели, кој на изглед, потсетува на Шкотска. Станува збор за Ritz- Carlton, кој ја доби титулата за еден од најдобрите хотели на светот.

Jade Mountain во Санта Лучија е пример за место кое никако не ги признава технологиите. Таму, по никоја цена нема да гледате телевизија и нема да сурфате на интернет. Едноставно, ќе се препуштите на карипското море и тропските шуми.

Joule во Далас има базен на десеттиот кат од кој се овозможува неверојатен поглед на градот. Базенот е поставен така што капачите имаат чувство како да се наоѓаат на работ од зградата.

Monterey Plaza во Monterey Bay, Калифорнија е хотелот сместен во самата плажа, така што гостите можат да се будат со мирисот и шумот на брановите. Освен морскиот воздух, во близина се и делфините, кои не се плашат од луѓе.

Trapp Family Lodge се наоѓа во Вермонт, а природата потсетува на сцени од познатиот филм „ My songs, my dreams “.

Уште еден од најдобрите хотели во Костарика, односно на највисоката точка Мануел Антонио. Хотелот  La Mariposa има поглед на Пацифичкиот океан, рибарското место Quepos  и националниот парк Мануел Антонио.

На Јамајка се наоѓа и драгоцениот камен The Caves. И тој е сместен на карпи и овозможува фантастичен поглед на морето и околната природа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber