Видео: Истерување на ѓаволот во живо!

9 април, 20120
x43

Девојка вреска без контрола, додека еден свештеник рецитира делови од Библијата во последниот обид да го истера ѓаволот од неа кој ја запоседнал во последните 15 години.

Иако, изгледа како сцена од хорор филм, оваа сцена е всушност дел од документарецот за свештеникот кој има дозвола од Ватикан да се занимава со истерување на ѓаволот.

Документарниот филм кој го продуцирал Фредерик Хорн Акселсен, го следи отецот Хосе Антонио Форте во неговиот поход да го осободи светот од демони.

Младата девојка од Колумбија тврди дека таа е опседната од ѓаволот уште од 1997 година, а отецот Форте е нејзината последна надеж.

Првите пиркажувања од филмот предизвикале сомневање во публиката, но и кај експертите, кои не веруваат во неговата автентичност.

httpv://www.youtube.com/watch?v=y8yD1KcVmag

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/