Видео: Ве носиме во куќата во која сé е наопаку!

6 април, 20120

Ако планирате да одите некогаш за Полска ова е една атракција која треба да ја видите. Се наоѓа во селото Szymbark, неколку километри од Краков.

Оваа необична куќа е завршена во 2007 година, а ја прокетирал полскиот бизнисмен и филантроп Daniel Czapiewski.

Куќата изградена наопаку не е само туристичка атракција, туку и уметничко дело кое според авторот треба да потсетува на сите злочини против човештвото.

Погледнете како изгледа:

httpv://www.youtube.com/watch?v=JuPUjyqDwxA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi