Видео: Во Лондон изгреа Сонце во сред ноќ!

24 јануари, 20120
sdhe80r

Вeштачкото сонце тешко речиси два тоа блесна во Лондон. Во понеделникот неколку часа пред изгрејсонцето, но она вистинското, изреа вештачкото, дело на уметничката група Grayworld и компанијата за производство на сокови „ Tropicana“ како дел од заедничката кампања за „посветло утро“.

Сонцето се градело повеќе од шест месци и има големина како 30.000 фудбалски топки, тешко е два и пол тони и свети со јачина од 60.000 сијалици.

httpv://www.youtube.com/watch?v=k86xpd26M2g

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma