Вистински воени уметнички дела

5 јануари, 20120
naslovna

Уметноста често го одразува искуството на уметникот. Еве само неколку од 1.500 уметнички дела кои беа изложени во Националниот центар во Филаделфија како дел од уметноста на американските војници. Почнувајќи со цртежи од периодот во Втората светска војна, делата го опфаќаат секој американски конфликт преку војните во Ирак и Авганистан. Погледнете.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber