Вкусен италијански сендвич

20 декември, 20120
vkusno

Овој рецепт е италијански, и се припрема прилично едноставно. За да го подготвите потребно ви се природни и свежи состојки:

Тост леб

Оригано

Лук

Домати

Бибер

Маслиново масло

Моцарела

Босилок

Најпрво ставете го босилокот, маслиновото масло и лукот и изблендирајте ги. Зачинете со сол и бибер.

Потоа премачкајте ги лепчињата со овој намаз – песто, ставете ги парчињата моцарела, доматите пресечени на тркалца, ставете оригано и затворете со друго парче леб.

Така подготвените сендвичи ставете ги на скара.

Пред да ги послужите пресечете ги на половина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit