Вкусни и природни антидепресиви

1 април, 20120
i

Секој имал моменти во кои ништо не го радува, се му е досадно и непријатно и дури топлите зраци на пролетното сонце не се во состојба да му го подигнат духот. Ако се чувствувате тажно, нервозно, спиете лошо, тогаш вие сте во состојба на стрес, од која треба да излезете колку можете побрзо. За помош можете да се обратите најпрво кон природните антидепресиви – продукти кои имаат позитивен ефект врз организмот, ја зголемуваат концентрацијата на серотонин и норепинефрин, познати уште како хормони на среќата, кои сигурно ќе имаат позитвен ефект врз вашето здравје и расположение. Еве ги и најдобрите природни антидепресиви:

–        Црна чоколада,

–        Бадеми,

–        Морски плодови,

–        Брокули,

–        Млеко и млечни производи,

–        Банани,

–        Месо,

–        Овесна каша,

–        Јагоди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi