Влeгува во историјата: Бред Пит е првиот маж кој рекламира женски парфем!

9 мај, 20120
brad pitt

Само него го сакаат како заштитно лице за познатиот парфем.

Актерот Бред Пит ќе влезе во историјата како прв маж кој ќе биде заштитно лице на најпознатиот женски парфем на светот, култниот “Шанел број 5”.

Пит прифатил да биде прв маж кој ќе го рекламира познатиот женски парфем. Актерот својата прва рекламна кампања ќе ја снима во Лондон во текот на оваа недела.

Холивудскиот актер наводно ќе добие седум цифрен износ за рекламата која ќе биде објавена кон крајот на оваа година.

Рекламата ќе се снима во новата куќа на Бред Пит и неговата вереница Анџелина Џоли, која неодамна ја купија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi