Во Чешка – 39, во Германија -36 степени! Ќе смрзне ли Европа?! :)))

6 февруари, 20120
gh5

Некои европски земји изминативе неколку дена се борат со „руските зими“, а температурите некаде се пониски и од 30 степени под нулата, јавија денеска светските агенции.

Во Швајцарија најниската темепратура измерена е – 35 степени, а во Унгарија од студ умреле 12 лица.

Погледнете како изгледа Европа на овие ниски темепратури:

httpv://www.youtube.com/watch?v=dpdRUjrRabk

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber