Во Гинис со симултано вртење на 70 хулахопи

13 јануари, 20120
1

Ви го претставуваме Гинисовиот рекордер во вртење хулахопи. Станува збор за Карина Оатс од Австралија, која влезе во Гинисовата книга на рекорди откако успеа симултано да врти дури 70 хулахопи одеднаш.

Карина Оатс е гимнастичарка која пред претставниците на Гинисовата книга на рекорди во еден локален трговски центар во Хонг Конг успеа да го постави рекордот за вртење на најмногу хулахопи одеднаш. Карина вели дека во иднина планира да се подготви да сруши уште неколку гимнастичарски гинисови рекорди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber