Во Јадранско море уловена ајкула од 9 метри!

29 април, 20120
nhoi

Пореч – ајкула долга девет метри и тешка два тони била уловена во Јадранското море кај Пореч. Ајкулата западнала во мрежата на рибарското семејство Бибулиќ, а едвај успеале да ја извлечат.

„Неможевме да ја извлечеме мрежата со бродската дигалка. На помош пристигна уште еден рибарски брод, а тогаш успеавме да извлечеме само дел од ајкулата. Ајкулата се заплетка во мрежата и се загушила во текот на ноќта. Никогаш немам уловено нешто вакво“, изјавил Фауст Бибулиќ (60), кој со својот брат и неговите синови ја уловиле морската ајкула.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber