Војниците во Јужна Кореја вежбаат во снег и замрзнато езеро! :))))

12 јануари, 20120
g34v54

Специјалните војници на армијата на Јужна Кореја навистина се посебни, барем што се однесува до стекнувањето на кондиција и одржувањето физичка форма.  Поточно, за да бидат во подобра форма војниците се подготвуваат на снег, без маици, трчаат на минус степени, се валкаат во снег и пливаат во замрзнато езеро.

Погледнете како изгледаат овие тренинзи:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber