Второ обвинение против Џон Траволта за сексуално малтретирање…на масер?!?!?

10 мај, 20120
John Travolta attends Bombardier Hollywood Private Jet Showcase

Друг анонимен масер кој го обвини актерот за обид за сексуално малтретирање, тврди дека има бројни документи и сведоци да го докажат малтретирањето на актерот.

По веста дека против актерот неименуван масер поднесе тужба за наводно сексуално малтретирање, за истата работа поднесе тужба уште еден масер.

Двајцата се застапувани од страна на ист адвокат од Лос Анџелес и тужбата е анонимно поднесена под алијас “John Do”. Адвокатите на Траволта тврдат дека масерите се во потрага на “15 минути слава”. Најави тужба, нарекувајќи ги обвиненијата за апсурдни и смешно.

Како и нејзиниот претходник, и овој масер бара оштета од два милиони долари. Тој тврди дека има документи и сведоци. Вториот инцидент наводно се случил во Атланта на крајот од јануари, а актерот во текот на масажата се обидел да го фати масерот за пенисот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi