За сите оние што се оставени! Да знаат зошто!

31 мај, 20120
s2

Неодамна во виртуелниот свет вистински бум направи порталот WotWentWrong – социјална мрежа преку која луѓето можат да поднесат извештај за причините зошто ја прекинале врската со партнерот/ка . Сега, врз основа на тие информации, уредниците на порталот објавиле материјал во кој се наведини како еден вид статистика, најчестите причини за распаѓањето на врската.

Пример: Сте излегле неколку пати со особено интересна и привлечна особа. Ви изгледаше дека се е во најдобар ред и дека сте на прагот на една прекрасна романса. Меѓутоа, наеднаш од потенцијалната сродна душа нема ни трага ни глас. Еве кои се причините за тоа зошто повеќе никогаш не ви се јавил/ла:

Од женски агол:

-постои некој друг,

Премногу е низок,

Не заработува доволно за мојот животен стил,

Секогаш доцни,

Непривлечен е,

Постојано се караме,

Не чувствувам дека сум му приоритет,

Нема стил на облекување и однесување,

Невработен е,

 

Од машки агол:

Не сум спремен за сериозна врска,

Лоша хигиена,

Не чувствувам дека сум и приоритет,

Премногу се караме,

Недоволна сексуална желба кај жената,

Постојано доцни,

Постои некоја друга,

Лошо се бакнува,

Не ја бива во сексот,

Не гледам иднина со неа,

Премногу е влакнеста,

Изгледа премногу ефтино,

Не би сакал да ја запознаам со моето семејство.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris