Забранети фотографии од руската фабрика за ракетни мотори!

8 јануари, 20120
yuh67

Руската новинарка Лана Сатор направила фотографии кои ги објавила на својот блог.

Пет ноќи по ред младата и храбра руска новинарка Лана Сатор влегувала во фабриката ‘NPO Energomash’. Фабриката која се наоѓа во близина на Москва, произведува ракетни мотори за руската војска и за руската вселенска програма.

И покрај големата важност на оваа фабрика за Русија, неа никој не ја чува, постојат само неколку надзорни камери, а кучињата чувари бегаат од луѓе. Новинарката Сатор без проблем се прошетала низ просториите од фабриката.

И покрај тоа што фабриката се наоѓа во лоша состојба, таа се уште функционира, па затоа новинарката ги налутила властите кои и праѓале заканувачки писма.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber