Запознајте го Рузвелт, кучето кое живее со помош на количка!

29 април, 20120

Кучето Рузвелт е родено со деформитет на предните нозе и затоа мора да користи количка. Но, за него тоа не претставува никаков проблем. Неговата горда сопственичка Стефани Фокс изјавила дека тој секој ден се буди среќен и задоволен.

Стефани му купила модифицирана количка за 900 долари со цел да му овозможи колку толку норамален живот на својот миленик. Многумина не верувале дека тој ќе успее да се прилагоди на живтотот со количка но, на крајот сепак успеал.

„Луѓето мислеа дека треба да го успијам и мислеа дека секој ден ќе пати. Но, Рузвелт секој ден се буди среќен и задоволен“, изјавила Стефани.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZTvR5bgCaAk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber