Зелени природни скулптури кои ќе го разубават вашиот двор

19 февруари, 20120
images

Градинарство освен што може да ве опушти и да ви даде физичка активност, може да ви овозможи и да ја покажете својата уметничка страна.

Скулптурите од растенија се едно од најинтересните форми на создавање на уметност. Погледнете какви зелени природни скулптури може да се сретнат низ светот:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma