Зградата на познатиот МИТ Универзитет се претвори во џиновски тетрис!

25 април, 20120

Зградата во која се наоѓа научниот инстиуту во Масачусетс, САД, една од најугледните научни установи во светот, се претвори во џиновски тетрис.

Хакери користејќи разнобојни светла на прозорците, успеала да го хакираат и да упаднат во компјутерскиот систем и да сето тоа да го направат. Од институтот јавиле дека никој од таму не учествувал во ова шоу.

Видеото кое го снимиле веројатно хакерите се појави насекаде во светот и стана хит за само еден ден.

httpv://www.youtube.com/watch?v=IAIPUGO1iko

Погледнете како изгледаше џиновскиот тетрис:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi