Жителите на островот Самоа први влегоа во Новата година :)))

1 јануари, 20120
samoaa

Оваа пацифичка островска држава ја смени својата временска зона па така од последна премина во прва…

Жителите на островот Самоа први влегоа во Новата година, бидејќи оваа држава ја смени временската зона и од последна премина во прва зона. Самоа до сега била во временска зона каде времето се мери според Гринич плус 11 часа.

Со оваа промена деловната соработка со клучни партнерски земји ќе биде многу олеснета, особено со Австралија и Нов Зеланд, а Самоа ќе има слично време како и соседните пацифички држави.

Новогодишните забави на островот започнаа еден ден порано, со огномет и музика и тоа на полноќ на 29-ти декември.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber