Знаевте ли дека сокот на еден лимон…

18 февруари, 20120
Lemon slices

…испиен наутро и на гладно, по можност незасладен го тонизира целиот организам. Ја стимулира црнодробната функција и дејството на жлездите со внатрешна секреција. Го улеснува исфрлањето на токсините. Има силно антисептично својство.

…делува брзо и ефикасно при проблеми со варење на храната,

…во комбинација со чаша силно кафе или млака вода помага при главоболка,

…во чаша топла вода е добро лекарство при настинка,

…обилно посолен ги смирува болките во грлото,

…испиен пред легнување е ефикасно средство против несоница,

…го забрзува метаболизмот и го активира процесот на согорување на масните наслаги.

Експертите препорачуваат науто веднаш кога ќе станете и навечер пред легнување да пиете сок од еден лимон растворен во чаша топла вода, за да ги почуствувате многуте полезни ефекти на овој чудотворен дар од природата!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma