“Зрелиот ” Џастин Бибер има нов сингл: Хистеријата продолжува

26 март, 20120
justinbieberboyfriend.com

Џастин Бибер преку Twitter  ја објави својата нова песна “Boyfriend”  и многу брзо потоа интернетот беше преплавен со вести поврзани со песната.

Првиот сингл од предстојниот албум на Бибер кој се вика “Believe” , се појави на iTunes  во понеделникот на полноќ , а чекајќи голем настан младиот Бибер си ја осигура својата хистерија набројувајќи  19 милиони фанови на Twitter:”@  iTunes Music пробуват да придобијам 19 милони девојки со својата музика, а и вие на некој начин сте срушени.Да”.

Неодамна Бибер за USA Today  изјави дека новиот албум го гледа како прилика да се представи како по зрел пред своите фанови:”Созревам јас, а и мојата музика, па посакав да направам нешто поинакво”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi