Airbus A380 без пилот

28 ноември, 20130
111

Секако, станува збор за модел на А380, кој го дизајнирал Петар Мичел специјално за аерошоу на модели. Иако А380 е најголемиот авион, тој нема пилот, барем не на овој авион. Се управува со специјално далечинско управување. Како што вели Мичел му требало цели 8 месеци за да го направи, повеќе од 5.000 часови, и како што вели, специјално дизајнирани млазни мотори. Инаку, авионот е подолг од 4.8 метри, распонот на крилата се околу 5.4 метри, тежината е 344 килограми и има резервоар од 11 литри. Инаку ова летало троши околу 1 литар на 1 минута. Во продолжение погледнете го видеото, кое е прегледано повеќе од 2.5 милиони.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-Rt9zX1rZFU#t=226

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit