Ајкула во њујоршкото метро

8 август, 20130
19

Фотографија од ајкула со цигара во устата и карта за метрото се појавиле на интернет, а управата за транспорт изјави дека “има попаметна работа” и нема да се занимава со овој случај.
ajkula

Во едни од коментарите на блогот каде што е пронајдена сликата пишува дека на станиците и возовите на таа линија е виден човек кој пробува да продаде бебе ајкула која ја чувал во кофа, но управата за транспорт воопшто не навлегува во случајот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi