Англичаните шокирани: Кејт Мидлтон со бели влакна!

9 ноември, 20130
3

Веста дека Кејт Мидлтон се појавила во јавност со бели влакна и подраснати корени, медиумите ја пренесоа како првостепена информација, што предизвика револт кај поголем дел од интернет корисниците кои застанале во заштита на сопругата на принц Вилијам.

Дејли Мејл се прашува: “Дали Кејт е премногу зафатена со обврските околу малиот Џорџ, па не стигнува ни да се офарба?“

Коментарите во медиумите ги изнервирале читателите чија заедничка реакција била: “Бела коса? Многу важно!“

Многумина застанале во заштита на младата мајка, обвинувајќи ги медиумите за безчувствително и сурово однесување.

Foto: AP/Tanjug

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit