Авто еротика: Вака е претставен “Југо кабрио“ во Англија 1985 година

10 декември, 20130
2

Маркетинг кампањата на “Застава“ била мошне креативна во осумдесетите години. Во прилог на тоа зборува оваа фотографија од премиерата на “југо кабрио 55“ организирана во Бирмингем 1985 година. Кампањата е ударна, како што се гледа, нема сомнеж дека интересот бил огромен.

Кабриолетите жаргонски често се нарекуваат топлес. Веројатно затоа  маркетинг тимот тоа буквално го примениле.

Не е потврдено дали фотографијата настанала за време на официјалната премиера, но во секој случај присутните не се пожалиле.

Jugo kabrio u Engleskoj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit