Being a селјак: Каније Вест исфрлил обожавателка од концерт! (видео)

13 декември, 20130
10

Скандалите никогаш не завршуваат кога е во прашање Каније Вест. За време на неговиот концерт во Тексас една од обожавателките го изнервирала со нејзиниот гест. Девојката извикала да ја тргне маската која ја носел на лицето, а нејасно зошто коментарот толку го исфрлил од колосек и го разлутил.

“Можеш да ми го видиш лицето секој ебан дена на интернет! Таа ќе ми кажува како да ја работам мојата работа!“ – извикал раперот, а потоа наредил обезбедувањето да ја исфрли.

“Дали ти изгледам како ебан шегаџија? Јас сум Каније fucking Вест!“ – се дерел на сцена селјакот во паузата помеѓу две песни.

httpv://www.youtube.com/watch?v=dcKT2pERpqw

Foto: Tanjug AP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit