Безобразно богат: Погледнете ја колекцијата на автомобили на султанот од Брунеи

11 април, 20130
17

Тука има неколку стотици милиони евра, кој да ги брои. Погледнете во гаражата на султанот Hassanal Bolkiah, султанот на Брунеи, една од најбогатите земји која лежи на црно злато.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nKHIAuAHn0Y

Велат дека колекцијата брои над 5000 брзи и спортски, но и елегантни и луксузни автомобили.

Тој е законот во Брунеи, се е прилагодено по неговите потреби и желби. Па не е ни чудо што има ваква колекција. Да не заборавиме, во колекцијата има и Boeing 747, кој е со позлатен намештај, а само он си знае за што му е:)

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi