Buick 47 од 1934 година

18 декември, 20130
28

Прекрасниот Бјуик серија 47 седан е прв предвоен автомобил кој е произведен 1934 година. Нема многу возила останати од пред Втората Светска Војна па така овој автомобил е вистински уникат. Типичниот интериер за 30-тите години, е со прекрасно изработено дрво и е во одлична состојба. Целосната внатрешност е малку репарирана и е доведена до совршенство. Ова возило кое е тешко цели 2 тона, го придвижува 3.8 литражен 8 цилиндричен мотор кој произведува 93 коњски сили, со мануелен менувач. Сино – црната боја, со никловани браници и бандажи,оригиналните бели гуми, делува  совршено уште на прв поглед, совршеност каква секој би посакал да го поседува. Можете да го најдете во Аризона, по цена од €27.000.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ivbxmi2L44U

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit