Чекор по чекор: Лежерни кадрици

25 мај, 20130
3

Секоја дама знае дека лежерните кадрици понекогаш бараат доста работа.

Ние пак сме уверени дека е доволно да повежбате малку, за да почнете фризурите да ги правите брзо, лесно и убаво.

За денешната лекција ќе ви бидат потребни шноли, самолепливи големи виклери, штипки, чешел за тапирање и фигарo или пегла за коса.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi