Девојка прободена со нож на автобуска станица во Скопје

25 февруари, 20130
noz

Седумнаесет годишната Х.Ш. вчера попладнето била повредена со нож на автобуска постојка кај ТЦ-„Чаирчанка“.

Малолетничката ја повредил 19-годишниот скопјанец С.Б., со кого таа се познавала, во пределот на бутот од левата нога.

Повредената заради укажување на лекарска помош била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопје.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber